FacebookGoogle MapsEmail

Co robić w Barcelonie podczas Świąt Wielkanocnych?

Zastanawiasz się co robić w Barcelonie podczas Świąt Wielkanocnych? Oprócz tradycyjnego (lub niekoniecznie) zwiedzania Barcelony, wykorzystaj okazję do zobaczenia lokalnych wydarzeń.

AGENDA NA WIELKANOC 2019

Msza w niedzielę Palmową

W niedzielę 14 kwietnia w Sagrada Família odbędą się obchody Niedzieli Palmowej z błogosławieństwem liści palmowych i Eucharystią. Ceremonia rozpocznie się w Bazylice o godzinie 12.00. Około godziny 12.15 błogosławieństwo liści palmowych rozpocznie się poza świątynią dla każdego, kto chce przyjść na Plaça de la Sagrada Família. Po tym rozpocznie się msza w środku ale udział w mszy tylko na zaproszenie. Możesz śledzić masę na żywo za pomocą tego linku.

 

Oświetlenie fasady La Sagrada Familia

W dniach 15, 16 i 17 kwietnia pokaz świetlny na fasadzie Męki Pańskiej (Fachada Pasion) z muzyczną narracją opowiadającą o ostatnich godzinach Jezusa Chrystusa, zgodnie z dwunastoma scenami wyrzeźbionymi w kamieniu przez Josepa Marii Subirachs. Każdego dnia odbędą się dwie sesje: jedna o 20:45, a druga o 21:30. Pokaz trwa około trzydziestu minut i jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

 

Procesja – VIA CRUCIS

W Wielki Piątek 19 kwietnia o 18:30 przy Katedrze Barcelony odbędzie się tradycyjna procesja ze słynnym JEZUSEM Z LEPANTO.

Procesja Jezusa Wielkiej Mocy i Macareny

Papieskie i Królewskie Bractwo Nazarejczyków Ojca Świętego Jezusa Wielkiej Mocy i Maryi Najświętszej Nadziei Macarena z Barcelony obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia w Barcelonie i uczci to w Wielki Piątek, idąc przez ulice centrum z wizerunkiem Jezusa Wielkiej Mocy i Macareny, Wychodzą o 17h z Plaza San Agustín , Pla de la Boqueria, La Rambla, Santa Ana, Portal del Ángel i Arcs, aż dotrzesz do Katedry (20:30).

Muzyka Karylionowa

W Sagrada Familia grane są utwory odpowiadające ważnemu sezonowi liturgicznemu jakim jest Wielki Post. Muzyka grana jest na Carillonach (Karylionach)* i o pełnych godzinach słychać dźwięk nagrania transmitowanego przez cztery głośniki zainstalowane w wieży Fasady Męki Pańskiej. Repertuar 2019 jest słyszalny między 9:00 a 21:00 co godzinę – różne utwory, aż do 9 czerwca, z wyjątkiem 18, 19 i 20 kwietnia, podczas których będzie cicho na znak żałoby po śmierci Jezusa Chrystusa.

 

A jakie są godziny otwarcia sklepów w Barcelonie w święta?
W Katalonii sklepy są otwarte w Wielki Czwartek ale zamykają w Wielki Piątek.

 

Udanego pobytu!

przewodnik Barcelona