Kultura Katalonii

Ciekawostki dotyczące Barcelony i Katalonii

kultura katalonii

Giganci, Diabły, Castellers i Falcons

Kultura Katalonii jest bardzo ciekawa i różnorodna. Podczas festiwali ulicznych i świąt w Katalonii na ulice wychodzą przeróżne dziwne postacie. Poczytaj o najciekawszych z nich.

Post w którym dowiesz się Co to są giganci i diabły Barcelony

Świąteczne postacie

Wpis o postaciach związanych ze świętami Bożego Narodzenia, bez których prawdziwa katalońska szopka i wigilia nie może się odbyć.

Dowiesz się co to jest Caganer i Caga tió

patronka barcelony santa eulalia

Festiwal Santa Eulalia

Uroczystości Santa Eulàlia to wielkie święto tradycyjnej kultury popularnej. Jest ono znane również jako zimowy festiwal w Barcelonie i obchodzi się je co roku, około 12 lutego na placach i ulicach w całym mieście.

Dowiedz się kim była Santa Eulalia patronka Barcelony

flaga Katalonii

Historia Katalonii w skrócie

Katalonia to kraina o ponad tysiącletniej historii, położona na skrzyżowaniu dróg którymi poruszało się wiele cywilizacji począwszy od Fenicjan, Greków, Rzymian, Wizygodów, Żydów, Arabów czy Chrześcijan, które widziały Katalonię jako kraj możliwości. 

Sprawdź podstawowe informacje o Katalonii

jarmark sw. łucji barcelona

Święta Bożego Narodzenia w Bcn

Co robić w okresie świąt Bożego Narodzenia w Barcelonie? Oto kilka propozycji miejsc i wydarzeń wartych zobaczenia tj. jarmark Świętej Łucji, wystawa szopek, bieg sylwestrowy.

Co robić w Barcelonie w święta?

ikona trzej królowie

Reis Mags d’Orient

W Barcelonie “Cavalcada de Reis Mags d’Orient”, która odbywa się co roku 5 stycznia, to moment na który czekają dzieci i dorośli. Co roku tłumnie witają króli w starym porcie, do którego dobija żaglowiec “Santa Eulalia” z biblijnymi władcami na pokładzie

Poczytaj Jak wygląda parada trzech króli w Barcelonie


Szukasz informacji lub masz jakieś pytania związanie z przyjazdem do Barcelony?
Dołącz do naszej grupy Barcelona po polsku na Facebook


Współpracuj z Nami!
Piszesz ciekawe artykuły? Podróżujesz? Znasz zagadnienia dotyczące kultury, sztuki czy smaków Katalonii i chcesz się wyżyć na blogu? A może chcesz z nami w inny sposób współpracować?
Napisz do nas!

LinkedIn