FacebookGoogle MapsEmail

Barrio Gótico czyli stare miasto Barcelony

barrio gotico barcelona

Spacer po starym mieście

Zapraszamy na spacer po Barrio Gótico, czyli dzielnicy gotyckiej, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Podczas agodnej przechadzki zobaczymy takie miejsca jak: słynna ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial, Katedrę św. Eulalii, Pałac królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego.  La Rambla uważana za najpiękniejszą aleję świata a kręte uliczki Barrio Gotico to między innymi sceneria z filmu „Pachnidło”.  Podczas wycieczki zobaczymy też targowisko La Boquería oraz  pałac hrabiego Guell’a, jedno z pierwszych dzieł Gaudiego, które mieści się niedaleko La Rambla. Pospacerujemy również po dzielnicy La Ribera (bogata dzielnica średniowiecza znana z książki „Katedra w Barcelonie”).

Czas trwania 3-4h
Dokładny plan dostosowany do miejsca spotkania i wymagań
Zapytaj o cenę dla twojej grupy! MAIL

 

Wycieczka otwarta – spacer po starym mieście

Jeżeli chcesz dołączyć do grupy, którą organizujemy codziennie (w sezonie) to mamy dla Ciebie ciekawą ofertę. Spacer po Barrio Gótico,  Zobaczymy takie miejsca jak: Katedrę św. Eulalii, Pałac królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Pospacerujemy również po dzielnicy La Ribera (bogata dzielnica średniowiecza znana z książki „Katedra w Barcelonie”).

Cena i więcej o wycieczkach otwartych tu> Wycieczki otwarte po Barcelonie

 

Polecamy oglądnięcie filmu “Pachnidło” lub przeczytanie książki “Katedra w Barcelonie” (jest też super serial nakręcony na podstawie tej książki). Więcej na temat w artykule Filmy kręcone w Barcelonie