Teledyski kręcone w Barcelonie

Jaki jest najlepszy teledysk kręcony w Barcelonie? Trudne pytanie bo Barcelon jest wiele, zależy od tego w której dzielnicy jesteś i z kim.  Barcelona jest miastem różnorodnym, kolorowym, wszechstronnym, atrakcyjnym i wciągającym dlatego wielu muzyków i filmowców czy pisarzy ją wybrało. Zapraszamy też do poczytania  o filmach kręconych w Barcelonie lub książkach z Barceloną w tle.

6 teledysków kręconych w Barcelonie.

Listę otwiera ultra pozytywny klip o Barcelonie, lokalnego artysty Macaco. Piosenka jak samo życie tutaj, jest śpiewana w dwóch językach, mieszanych intuicyjnie. Kataloński i Hiszpański to językowy miks scalający to miasto.

Macaco – Barcelona Torna

Dani „Macaco” rozpoczął swoją karierę jako muzyk grając na Plaza de Cataluña i Las Ramblas w Barcelonie. „Barcelona Torna” czyli Barcelona powraca, to pozytywny klip który animuje Barcelończyków podczas pandemii.  Utwór nawiązuje do utworów o Barcelonie znanego artysty Peret’a. Piosenka jest częścią kampanii lokalnego browaru Moritz, we współpracy również z artystą  Javierem Mariscalem, z której zyski przeznaczone zostaną dla tych którzy ucierpieli podczas pandemii. Barcelona ma moc do powstania z popiołów jak Feniks

Pectus – Barcelona

Singel zespołu Pectus, wydany pod koniec listopada 2012 roku a chwilę wcześniej nakręcony w Barcelonie. Super pozytywny przekaz. 
“Szczęście jest tak bardzo blisko
Jeśli tego chcesz
Marzeniami zbuduj przyszłość
Swój własny los …”

Manu Chao – La Rumba De Barcelona

W tym zestawieniu nie może zabraknąć mitycznego Manu Chao, kompozytora i wykonawcy specyficznej dla siebie dynamicznej muzyki, która czerpie inspiracje ze świata. Hiszpan wychowany we Francji, obywatel świata i prywatnie osoba bardzo pokorna i pozytywna.

Piosenki śpiewa po francusku, hiszpańsku, arabsku, portugalsku i angielsku. Mieszka w wielu miejscach na świecie ale jednym z jego ulubionych jest Barcelona

Giulia y los Tellarini – Barcellona “Vicky Cristina Barcelona”

Utwór zatytułowany „Barcelona” stała się motywem przewodnim kinowego hitu Woodiego Allena. Genialna muzyka, reżyser i aktorzy… Historia tego utworu i sukcesu tej grupy jest inspirująca. Otóż Guilia, włoska wokalistka, usłyszała od koleżanki że w jednym z hoteli w Barcelonie przebywa Woody Allen, który kręci film. Tak więc szybko postanowiła przekazać mu demo płyty którą nagrała chwilę wcześniej z kolegami. Oczywiście nie ma kontaktu z Woodym tak więc zostawia płytą na recepcji z nadzieją żę zostanie mu przekazana…

Shakira – Loca, Loca

Dla Shakiry Barcelona to dom i jedno z najfajniejszych miast na świecie. Teledysk nakręcony na spontanie (co widać) sprawił wielu fanom dużą radość a Shakirze podobno też, mimo mandatu za niebezpieczną jazdę bez kasku, kąpanie się w miejskiej fontannie i brak zezwolenia na kręcenie klipu… 400 euro… Opłacało się!

Los Manolos – Amigos para Siempre

Piosenka która Barcelończykom kojarzy się z Igrzyskami Olimpijskimi 1992 roku, które zmieniły Barceloną na zawsze. Oryginalna wersja śpiewana była przez José Carreras y Sarah Brightman ale tutaj wersja w wykonaniu Los Manolos, czyli dziesięciu kumpli, którzy pod koniec lat 80tych zaczęli wspólnie eksperymentować z lokalnym gatunkiem muzycznym zwanym RUMBA CATALANA. Ten kawałek był absolutnym hitem na listach muzycznych Hiszpanii.


Szukasz informacji lub masz jakieś pytania związanie z przyjazdem do Barcelony?
Dołącz do naszej grupy Barcelona po polsku na Facebook

LinkedIn