FacebookGoogle MapsEmail

Wycieczki otwarte po Barcelonie

Zapraszam na wycieczki OTWARTE po Barcelonie czyli kameralne grupy łączone ok. 8/10 osobowe, które organizujemy od kwietnia do października. Zwykle musimy zebrać min 4 osoby

 

Spacerem po starym mieście 3h
Spacer po Barrio Gotico, czyli dzielnicy gotyckiej, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Zobaczymy takie miejsca jak: Katedrę św. Eulalii, Pałac królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Kręte uliczki Barrio Gotico to między innymi sceneria z filmu „Pachnidło”.  Pospacerujemy również po dzielnicy La Ribera (bogata dzielnica średniowiecza znana z książki „Katedra w Barcelonie”).
25€ za os, WLICZONE mapa Barcelony

Wycieczka rowerowa po Barcelonie 3h        
Zobaczycie Barcelonę z innej perspektywy. Przejazd wzdłuż starego portu i plaży, byłej fabrycznej dzielnicy Poble Nou i powstajęcej nowoczesniej 22@.  Odkryjecie piękno nadmorskiej Barcelony, zobaczycie jakie zmiany nastąpiły od Olimpiady 1992 (wioska olimpijska i 22@) a także poczujecie luźny klimat w parku Ciutadella gdzie znajduje się m in zoo i parlament Katalonii. Przystanki prz y hotelu W, Porcie olimpijskim, Przy Torre Agbar, Łuku Triumfalnym  i w parku Ciutadella.
25€ za os WLICZONE ROWERY

Kolorowa secesja 4h
W planie wycieczki spacer po Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m in. budynki zaprojektowane przez Gaudiego tj. Casa Milà i Casa Batllókościół La Sagrada Familia – dzieło życia Gaudiego w budowie od 1882 roku… Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, uważana za symbol stolicy Katalonii. Antonio Gaudí poświęcił na ten projekt ponad połowę swojego życia. Ze względu na walory architektoniczne w 2005 roku Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nastepnie  ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial, rynek La Boqueria. Rambla uważana za najpiękniejszą aleję świata. Podczas wycieczki zobaczymy też pałac hrabiego Guell’a, jedno z pierwszych dzieł Gaudiego, które mieści się niedaleko La Rambla. Zobaczymy średniowieczny szpital gdzie Antonio Gaudi dokonał żywota.
55€ za os WLICZONE wejście i foldery po polsku do Sagrada Familia

Montserrat 5h
Z Barcelony wyjeżdżamy do Montserrat, 1h jazdy na północny zachód od Barcelony, do malowniczego masywu górskiego, na którego zboczach znajduje się klasztor benedyktynów i sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat. Na miejscu zwiedzimy bazylikę, dotrzemy na jeden z punktów widokowych, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę oraz posłuchamy śpiewu Escolania, jednego z najbardziej znanych chórów chłopięcych Europy (tutaj zależy od dokładnej daty bo chór podróżuje po świecie i nie zawsze są). W opcji jest również pokaz audiowizualny o klasztorze czy degustacja lokalnych likierów czy wyjazd kolejką zębatą na górę.
55€ za os WLICZONY PRZEWODNIK I TRANSPORT, Folder o Montserrat po polsku GRATIS

 

Spotkanie Środek plaza Catalunya / https://goo.gl/maps/ri8Uhme6aTS2 

 

MAPA WYCIECZEK google drive link