FacebookGoogle MapsEmail

Wycieczki otwarte po Barcelonie

Zapraszam na wycieczki OTWARTE po Barcelonie czyli kameralne grupy łączone ok. 8 osobowe. Zwykle musimy zebrać min 4 osoby. Jesteście zainteresowani? Proszę wypełnić formularz na dole strony.

 

Spacerem po starym mieście 2,5h
Spacer po Barrio Gotico, czyli dzielnicy gotyckiej, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Zobaczymy takie miejsca jak: Katedrę św. Eulalii, Pałac królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Kręte uliczki Barrio Gotico to między innymi sceneria z filmu „Pachnidło”.  Pospacerujemy również po dzielnicy La Ribera (bogata dzielnica średniowiecza znana z książki „Katedra w Barcelonie”).
30€ za os, WLICZONE mapa Barcelony

 

Wycieczka rowerowa po Barcelonie 2,5h        
Zobaczycie Barcelonę z innej perspektywy. Przejazd wzdłuż starego portu i plaży, byłej fabrycznej dzielnicy Poble Nou i powstajęcej nowoczesniej 22@.  Odkryjecie piękno nadmorskiej Barcelony, zobaczycie jakie zmiany nastąpiły od Olimpiady 1992 (wioska olimpijska i 22@) a także poczujecie luźny klimat w parku Ciutadella gdzie znajduje się m in zoo i parlament Katalonii. Przystanki prz y hotelu W, Porcie olimpijskim, Przy Torre Agbar, Łuku Triumfalnym  i w parku Ciutadella.
30€ za os WLICZONE ROWERY

wycieczka rowerowa Barcelona

 

Kolorowa secesja 4h
W planie wycieczki spacer po Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m in. budynki zaprojektowane przez Gaudiego tj. Casa Milà i Casa Batllókościół La Sagrada Familia – dzieło życia Gaudiego w budowie od 1882 roku… Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, uważana za symbol stolicy Katalonii. Antonio Gaudí poświęcił na ten projekt ponad połowę swojego życia. Ze względu na walory architektoniczne w 2005 roku Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nastepnie  ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial. Podczas wycieczki zobaczymy też pałac hrabiego Guell’a, jedno z pierwszych dzieł Gaudiego, które mieści się niedaleko La Rambla. Zobaczymy średniowieczny szpital gdzie Antonio Gaudi dokonał żywota.
70€ za os WLICZONE wejście i foldery po polsku do Sagrada Familia

sagrada familia z przewodnikiem

 

Montserrat 5h
Z Barcelony wyjeżdżamy do Montserrat, 1h jazdy na północny zachód od Barcelony, do malowniczego masywu górskiego, na którego zboczach znajduje się klasztor benedyktynów i sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat. Na miejscu zwiedzimy bazylikę, dotrzemy na jeden z punktów widokowych, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę oraz posłuchamy śpiewu Escolania, jednego z najbardziej znanych chórów chłopięcych Europy (tutaj zależy od dokładnej daty bo chór podróżuje po świecie i nie zawsze są). W opcji jest również pokaz audiowizualny o klasztorze czy degustacja lokalnych likierów czy wyjazd kolejką zębatą na górę.
65€ za os WLICZONY PRZEWODNIK I TRANSPORT, Folder o Montserrat po polsku GRATIS

wycieczka do Montserrat

 

MAPA WYCIECZEK google drive link

Kliknij wszystkie daty w które chesz odkrywać Barcelonę i wypełnij pola poniżej. Mailowo potwierdzimy które wycieczki są dostępne we wskazanych datach.

Calendar is loading...
Powered by Booking Calendar
captcha